kocaeli temizlik
KOCAELİ VİTRİN TEMİZLİK

ÖğRENCİ YURDU TEMİZLİğİ

  • Öğrenci Yurdu Temizliği

Öğrenci Yurdu Temizliği

Öğrenci Yurdu Temizliği | Lise veya üniversiteyi yaşadığı şehrin dışında kazanan öğrenciler genel de birkaç kişi toplanarak ya bir ev kiralamak isterler yada öğrenci yurtlarında kalırlar. Öğrenci yurtları genelde kız öğrenci yurdu ve erkek öğrenci yurdu olmak üzere ikiye ayrılır. Karışık öğrenci yurtlarının sayısı çok azdır. Karma yurtlar genelde özel yurtlardır.
Yüzlerce öğrencinin toplandığı yurtlarda bir çok oda , duş , tuvalet , ve ortak alanlar bulunur. Kalabalık bir yer olduğu içinde yurtlar çok çabuk kirlenir . Dikkat edilmediği takdirde ise mikroplar yoğun olarak yayılabilir ve öğrencilere bulaşarak hasta olmalarına neden olabilir.

Yurtlar da genel olarak oda içleri temizliği odalarda kalan öğrenciler tarafından sağlanırken diğer yerler için de temizlik şirketleri yada kendi hizmetlileri ile sağlanmaktadır. Firmamız Kocaeli öğrenci yurdu temizliği konusunda sizlere en iyi hizmeti sunmaktadır. Yurtların temizliği şirketimizin bu konuda uzmanlaşmış ekip ve en kaliteli temizlik malzemeleri ile sağlanmaktadır. Böylece yurtlar en kısa sürede ve detaylı bir temizlik sonrası pırıl prıl tertemiz şekilde yine öğrencilerin sağlıklı bir yaşam alanında vakit geçirebilecek duruma gelir.

Öğrenci yurdu temizliği çok dikkat edilmesi gereken bir uygulamadır. Çünkü burada yaşayan öğrencilerin en temiz şekilde barınmaları gerekmektedir. Herhangi bir mikrop veya bulaşıcı hastalık kapmamaları sağlık açısından çok önemlidir. Çocuklarımızın sağlıksız ve kötü koşullarda yaşamasını asla istemeyiz. Bu konuya  yurt idare yönetimleri de oldukça önem göstermektedir. Yurt içinde pis veya kirli bir alanın bulunmaması gerekmektedir. Bu temizlik işini yapan kadrolu personelleri mutlaka bulundururlar. Ancak öğrenci yurdu temizliği için özel koruyuculu kimyasallar kullanmak şarttır. Bir çok kişi tarafından sürekli kullanılan yurtların günlük temizliği ile birlikte mutlaka belirli periyotlar içinde çok daha detaylı ve çok daha hassas temizlik yapılması gerekmektedir.

Kocaeli Vitrin Temizlik Şirketi olarak; Yurt temizliğinde temizlik giriş alanından başlar ve odaların bulunduğu katlar , banyo , duş , tuvalet ve ortak alanlar tek tek temizlenerek yüzde yüz hijyen sağlanır.

Öncelikle ıslak kuru vakum makineleri ile tüm zemin iyice süpürülerek silinir ve yerlerin parlatılması sağlanır. Halı ile kaplı halıflex alanlar  vakumlu makinelerin yüksek emiş gücüyle halı yüzeyi diplerine kadar toz kalmayacak şekilde süpürülür. Eğer istenirse bu halılar yıkatılabilir. Tüm yüzeyler mikroptan ve tozdan arındırılır. Seramik , fayans , mermer veya taş yüzeyler yine süpürülerek anti-bakteriyel kimyasal temizlik ürünleri ile iyice silinir , isteğe göre yıkanma işlemi yapılır. Silme ve yıkama işlemi tamamlandıktan sonra ise yerler parlatılarak tertemiz olması sağlanır.

Öğrenci yurdu temizleme işlemi duş , banyo ve tuvalet alanlarında devam eder. Bu alanlar için ayrı kimyasal temizlik ürünleri ve ayrı ayrı bezler kullanılmaktadır. Tuvalet bölümünün klozet iç ve dışları iyice özel ürünlerle iyice ovularak birkaç defa tekrarlanarak temizlenir. Lavabolar ve bataryalar güzelce yıkanır , silinir ve parlatılır. Fayans ve seramik bölümlerdeki derz aralıkları iyice temizlenerek kararmış yada leke tutmuş bölgeler steril hale getirilir. Duvarlar yıkanarak temizlenir ve parlatılması sağlanır. Camlar , kapılar , aynalar tertemiz silinerek hijyen bir bölge ortaya çıkarılır. Duş ve banyo bölümleri gerek yıkanarak gerekse buhar makineleri ile zeminden tavana kadar yıkanır ve parlatılır. Tuvaletlerde talep gelmesi durumunda tuvalet kağıdı , sıvı sabun , kağıt havlu temini ve değişikliği yapılır.

Öğrenci yurdu temizliği ortak alanlarda da devam ederek bu bölgenin de herkes tarafından tertemiz bir şekilde paylaşılması için temizlenir .

Öğrenci yurdu temizliği için mutlaka bize ulaşın. Sitemizde yer alan telefon ve adres bilgilerinden bizlere 7/24 ulaşabilirsiniz.

Vitrin Kocaeli Temizlik

VİTRİN TEMİZLİK

Kocaeli Temizlik Şirketleri

Hemen Bizi Arayın 0536 032 9212