kocaeli temizlik
KOCAELİ VİTRİN TEMİZLİK

OKUL TEMİZLİğİ

  • Okul Temizliği

Okul Temizliği Hemen hemen her semtte en az bir okul bulunmaktadır. Okulların yapısına göre içinde binlerce öğrenci eğitim almaktadır. Öğrenci ve öğretmenlerin dışında temizlik işleri yapan görevlilerde bulunmaktadır. Bu temizlik görevlileri genelde okulun her türlü iç ve dış temizliğinden sorumlu olan kişilerdir. Ancak bu kişiler için bazı zamanlar okul temizliği işin içinden çıkılamaz bir hale gelebilmektedir ve bu nedenle detaylı temizlik için profesyonel yardım hizmeti alan okullar bulunmaktadır.
Okul temizliği detaylı olup hassasiyet gösterilmesi gereken bir uygulamadır. Okullar normal gündüz öğrenimi yapanların dışında yatılı olan okullar ile de farklılık gösterebilir. Yatılı olan okullarda temizlik detaylandırılması gereken bir konudur. Dış cephe ve bahçe temizliğinden iç cephe , koridor , merdiven , lavabo ve duşlar , spor salonları , müdür odaları , toplantı salonları , öğretmen odaları , kütüphaneler , müzik odaları , yemekhane gibi özel odaları bulunan oda ve yerlere sahip olan okulların temizliği oldukça hassas ve detaylı bir temizlik uygulaması gerektirmektedir.
Firmamız okul temizliği konusunda size tam teşekkülü bir temizlik hizmeti sunmaktadır. Tüm okulun pencere ve kapılarının silinme işlemi , koridor ve merdivenlerinin zemininin profesyonel makineler ile süpürülüp , silinip özel kimyasal temizleme ürünleri ile gerekirse yıkanıp parlatma işlemi yapılır. Tüm sınıf ve odalar aynı şekilde yere uygun temizleme ürünleri ile temizlenir. Duvarlar gerekli görülen yerlerde buharlı makineler ile temizlenir. Masa ve sıralar silinir ve temizlenir. Aydınlatmalarda nemli bezler ile silinir ve parlaklığı sağlanır. Tüm krom ve çelik yüzeyler parlatılır. Müdür odaları , yönetim ve idare odaları süpürülür ve temizlenir. Masa üstleri dağınıklığı toparlanır. Aksesuar veya objeler büyük bir hassasiyetle silinir. Okulun kazandığı kupa veya ödüllerin tozları alınarak silinir. Toplantı salonlarında bulunan masa ve sandalyeler pencere ve kapılar , ofis makineleri ve yerler dip köşe temizlenerek tertemiz halde teslim edilir.

Okul Temizliği

Okul temizliği konusunda en önemli yerlerden biri de tuvaletlerdir. Binlerce kez günlük kullanıma maruz kalan tuvaletlerde gerekli önem ne kadar gösterilirse gösterilsin mutlaka mikroplar oluşmaktadır. Bu mikroplar nedeni ile de öğrenciler çeşitli bulaşıcı mikrobik hastalıklara yakalanabilirler. Tuvaletlerin klozetlerin keskin kokulu olmayan ama anti bakteriyel kimyasal çözücüler ile ovularak temizleme işlemini uygulamaktayız. Pencere , kapı , lavabo ve bataryalar silinerek temizlenir. Tuvalet ve lavabolar tamamen hijyenik hale getirilerek tüm mikroplardan arındırılır ve steril durumda bırakılır.
Okul temizliği sırasında yemekhane bölümünün de iyice temizlenmesi gerekmektedir. Yemek yapılan yerlerde sıçrayan yağ ve dökülen kırıntılar hem koku yapar hem bakteri üretir hem de böceklenme yapabilir. Bu nedenle yağ kaplamış veya dökülmüş tüm alanlar silinerek gerekirse yıkanarak temizlenir ve talebe göre ilaçlama işlemi uygulanır.
Okul temizliği spor salonları , seminer odaları , varsa tiyatro ve müzik sahneleri gibi özel yerlerin temizliklerinin de dip köşe detaylı ve hassas şekilde yapılarak temizlenmesiyle son bulur. Her oda ve bölüm için farklı temizlik maddeleri ve bezleri kullanılır.
Temizlik şirketimiz temizlenecek olan ve yapılması gereken okul temizliği öncesi okulunuza gelerek ücretsiz keşif hizmeti verir. Belirleyeceğiniz alanların büyüklüğü ve yapılacak uygulamalar hakkında detaylı bir araştırma yapılarak size okul temizliği fiyat teklifi sunulur.
Profesyonel ve işinde eğitimli uzman temizlik kadromuz ile birinci sınıf en kaliteli temizlik maddelerimiz ve en son teknoloji ile donanmış temizleme makinelerimiz ile sizlere kaliteli ve güvenli temizlik hizmeti sunmaktayız. Bizimle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

Vitrin Kocaeli Temizlik

VİTRİN TEMİZLİK

Kocaeli Temizlik Şirketleri

Hemen Bizi Arayın 0536 032 9212